XX Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Raciborza 2020 – Juniorzy
W weekend 18-19.01.2020 rozegrany został turniej grup juniorskich w ramach XX Międzynarodowego Turnieju Szachowego o Puchar Prezydenta Raciborza. 79 graczy rywalizowało w dwóch grupach – do 9 i 12 lat, grając 7 partii tempem P60′.
Pierwsze miejsca w poszczególnych klasyfikacjach zajęli:
Do lat 9 – dziewczęta:
L.p. | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | II | FIGA, Karolina | 0 | 1600 | KSz Zefir Boguszowice | 5.5 | 23.50 | 34.00 |
2 | III | PCIAK, Hanna | 0 | 1400 | KSz Zefir Boguszowice | 4.5 | 20.50 | 29.00 |
3 | III | TALAGA-SIEKIERSKA, Victoria | 0 | 1400 | KSz Jelonka Jelenia Góra | 4.0 | 20.00 | 28.50 |
4 | III | SĘKIEWICZ, Weronika | 0 | 1400 | KSz Jelonka Jelenia Góra | 4.0 | 19.00 | 27.00 |
5 | III | JUSZCZYK, Marta | 0 | 1400 | MKSz Rybnik | 4.0 | 17.00 | 25.00 |
6 | III | KULIK, Emilia | 0 | 1400 | KSz Zefir Boguszowice | 3.5 | 20.50 | 30.00 |
Do lat 9 – chłopcy:
L.p. | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | III | RADZIMSKI, Antoni | 0 | 1600 | UKS Szach Mat Zabrze | 6.5 | 22.00 | 30.50 |
2 | III | KISIELIŃSKI, Stanisław | 0 | 1600 | Akademia Szachowa Gliwice | 5.5 | 21.50 | 29.00 |
3 | III | FURLEPA, Oskar | 0 | 1600 | Pszczyńskie szachy | 5.5 | 20.50 | 29.50 |
4 | III | REBELSKI, Ksawery | 0 | 1600 | KSz Zefir Boguszowice | 5.0 | 23.50 | 30.50 |
5 | III | GAWRON, Tobiasz | 0 | 1600 | Akademia Szachowa Gliwice | 5.0 | 22.00 | 31.50 |
6 | IV | PETRYKOWSKI, Franciszek | 0 | 1400 | Skierniewice | 5.0 | 20.00 | 27.00 |
Do lat 12 – dziewczęta:
L.p. | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | II+ | Strzoda, Natalia | 0 | 1700 | ChTS Chorzów | 5.5 | 19.50 | 26.50 |
2 | III | Helis, Antonina | 0 | 1400 | KSz Silesia Racibórz | 5.0 | 20.00 | 27.50 |
3 | I | Moczała, Maja | 1250 | 1800 | UKS BASZTA Wodzisław Śląski | 4.5 | 19.50 | 26.00 |
4 | II+ | Łupińska, Kinga | 1023 | 1700 | MUKS MDK Śródmieście Wrocław | 4.5 | 18.50 | 26.50 |
5 | III | Rduch, Diana | 0 | 1400 | UKS BASZTA Wodzisław Śląski | 3.5 | 15.50 | 21.50 |
6 | II | Kula, Anna | 1014 | 1600 | KS Roszada Żory | 3.0 | 20.00 | 28.00 |
Do lat 12 – chłopcy:
L.p. | Tytuł | Nazwisko Imię | R. FIDE | Ranking | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | II | Hryniewicz, Maciej | 1204 | 1800 | KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice | 6.0 | 25.00 | 34.50 |
2 | II | Rojek, Wojciech | 1259 | 1800 | MDK Chorzów | 5.5 | 24.00 | 34.00 |
3 | II | Karwot, Marek | 1248 | 1800 | UKS Ognisko Rydułtowy | 5.5 | 20.00 | 29.00 |
4 | IV | Kozik, Maksymilian | 1050 | 1400 | KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice | 5.0 | 20.00 | 29.00 |
5 | III | Kordowski, Łukasz | 0 | 1600 | UKS Ognisko Rydułtowy | 4.5 | 19.50 | 28.00 |
6 | IV | Juszczyk, Bartosz | 0 | 1400 | MKSz Rybnik | 4.0 | 22.50 | 31.00 |
Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy juniorom za sportową rywalizację i zapraszamy na kolejną – XXI edycję turnieju w przyszłym roku.