Jesteśmy 4. najlepszą drużyną w Polsce!

Zakończyły się rozgrywki najwyższej klasy rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski – Szachowej Ekstraligi 2019, które odbyły się w Chorzowie oraz Katowicach. Po ubiegłorocznym sukcesie w I lidzie, raciborska drużyna wzięła udział w zawodach na tym najwyższym szczeblu w składzie tak silnym jak nigdy dotąd. Walka w zawodach była niezwykle wyrównana i do ostatniej rundy nie było wiadomo kto znajdzie się na podium. Ostatecznie klubowa drużyna zajęła 4. miejsce ustępując tylko drużynom: Wasko HETMAN GKS Katowice, VOTUM SA Polonia Wrocław oraz Wieża Pęgów, a do miejsca medalowego zabrakło zaledwie trzech małych punktów.

Wynik ten jest jednak zdecydowanie najlepszym rezultatem Drużynowych Mistrzostw Polski w historii klubu. Nie zabrakło również sukcesów indywidualnych. Grająca na 6. szachownicy Nataliya Buksa zdobyła 6.5p. i był to najlepszy wynik na tej szachownicy, a Niclas Huschenbeth walczący na 1. desce zdobywając 5p. zajął drugie miejsce.