Silesia Racibórz Mistrzem Polski!
Rozgrywki szachowej Ekstraligi 2026, które odbyły się 16-24 czerwca w Chotowej (woj. podkarpackie) zapiszą się trawę w historii Klubu. Po ubiegłorocznym wicemistrzostwie, reprezentacja KSz Silesii Racibórz ustawiła poprzeczkę jeszcze wyżej i z tegorocznej edycji rozgrywek przywiozła Drużynowe Mistrzostwo Polski.
Jest to bezprecedensowy sukces w 35 letniej historii klubu!
W skład drużyny weszli:
- GM Matthias Bluebaum
- GM Radosław Wojtaszek
- GM Benjamin Gledura
- FM Valcav Finek
- GM Adam Kozak
- GM Szpar Miłosz
- GM Marcin Krzyżanowski
- GM Ferenc Berkes
- GM Krzysztof Jakubowski
- IM Mai Narva
- FM Kacper Polok
- FM Michał Obruśnik
- FM Zbigniew Wieczorek
- CM Piotr Kondys
- FM Tadeusz Helis
- Piotr Chrobak
Wielkie gratulacje dla całej drużyny!
Wyniki w serwisie Chessarbiter








