JUNIORKA KLUBU SZACOWEGO SILESIA RACIBÓRZ VERONIKA GAZIKOVA - MISTRZYNIĄ POLSKI DO LAT 10 !!!

Ogromny sukces odniosła młoda zawodniczka KSz. SILESIA Racibórz w zakończonych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach Klasycznych w Łebie Veronika Gazikova. W kategorii do lat 10 wśród 58 zawodniczek z całej Polski, zajęła I miejsce i zdobyła zaszczytny tytuł Mistrzyni Polski !!! BRAWO ! Turniej finałowy rozegrano w Łebie w dniach 14 - 22.03 na dystansie 11 rund. Veronika rozegrała bardzo dobre zawody, wygrywając dziesięć partii i tylko jedną remisując. W sumie zdobyła 10,5 pkt. na 11 możliwych i o 1,5 pkt. wyprzedziła drugą zawodniczkę z Wrocławia. Trzecie miejsce zajęła juniorka z MTS Kwidzyn ze stratą 2,5 pkt. do Veroniki. W pokonanym polu zostawiła wiele zawodniczek
z bardzo silnych ośrodków szachowych takich jak: Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Legnica, Gliwice i wiele innych. Veronika Gazikova urodziła się 4.05.1999 roku. Pochodzi
z szachowej międzynarodowej rodziny. Mama Renata czołowa zawodniczka Polski i klubu Silesia , tata Igor reprezentant Słowacji. Dwoje młodszych braci również interesują się szachami. Jak miała 2 lata poznała zasady poruszania się niektórych figur szachowych,
sa w wieku 6 lat pojechała na pierwszy w życiu turniej, gdzie zdobyła 2 pierwsze turniejowe punkty. Jak każda dziewczyna w jej wieku lubi pluszowe maskotki, ale najbardziej lubi wygrywac. Z wszystkich szachowych figur, konik jest jej ulubioną figurą. Od dwóch lat reprezentuje barwy Klubu Szachowego SILESIA Racibórz. W 2008 roku zajęła 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Olkuszu, oraz wystąpiła wraz z drużyną juniorów KSz. SILESIA Racibórz w rozgrywkach II ligi w Sielpi. Teraz kolej na juniorów starszych: Michała Obruśnika i Aleksandrę Wieczorek, którzy w kategorii do lat 16 powalczą w Mistrzostwach Polski w Chotowej.